Minu esimene viis

Juba viis aastat olen ma ennast erinevatel võistlustel jooksmises proovile pannud, kuid kui olla päris täpne, siis tegelikult algas juubelihooaeg juba eelmisel aastal Viljandi linnajooksuga. Eneselegi märkamatul olen osalenud sellel võistlusel viis korda, see aasta lisanduvad minu esimesse juubelisse veel Suur jooks ümber Viljandi järve, Rakvere Ööjooks ja Tallinna maraton.

Selle hooaja avavõistluseks valisin aga Haapsalu maanteejooksu. Haapsalu muudab minu jaoks nostalgiliseks teadmine, et veetsin seal oma esimesed kooliaastad. Lisaks on see üks imearmas kuurortlinn. Peamiseks põhjuseks selle jooksu lisamisel minu kalendrisse sai, oli eelmise hooaja tulemusi kokkuvõttev analüüs. Mulle endale tundus, et osadel võistlustel ei suutnud ma piisavalt pingutada, jäi mulje, et teen pigem trenni. See aasta aga otsustasin, et teen enne enda jaoks tähtsaimaid võistlusi mõne kergema võistluse. Selleks sobiks väga hästi Haapsalu. Ühe muudatuse tegin veel treening protsessi – veekeskuse külastamise. Siinkohal tahan tänada Karinit ja Rauli, kes viitsid minuga kaasas käia Loomulikult tänan ka Mari- Liisi, kes hoolitseb minu lihaste eest

Jooksjad ikka uurivad üksteise käest enne starti, mis aega keegi jooksma läheb. Enamasti on vastuseid seinast seina 😀, kuid  endamisi mõtlesin, et jookseks ikka 45 minutiga ning  ära kehvemini ikka jooksta ikka ei tohi.

Tänane start tuli kuidagi väga ootamatult, kuid kui  pärast vaadata lõpuprotokolli, siis start antigi minut varem.  Esmalt tuli staadionil teha kaks ringi. See oli vist jooksu kõige ebamugav koht üldse, sest kui korraga 300 inimest on  400 meetrisel ringil, on ikka  väga kitsas 😊. Õnneks värvatest sai normaalselt välja ,võrreldes Viljandi staadioniga, kus on ikka täielik tropp ees.

Relive ‘Haapsalu 06.04.19’

Esimesed kolm kilomeetrit läksid suhteliselt hästi – suutsin enda valitud tempot hoida, isegi langetasin tempot, et jõuda lõpuni. Kolmanda kilomeetri lõpus võttis üks mees mulle sappa. Neljas kuni kuues kilomeeter oli rahuldavalt joostud. Minust möödus üks neljane grupp, kellele võtsin sappa ja see, kes minu taga oli, püsis ka sabas, nagu takjas 😊. Otsustasin, et mulle selle neliku samm ikka ei sobi eriti ning otsustasin kiirenda. Lootsin, et õnnestub eespool mõni grupp kätte saada. Plaan paika pandud ja mindud, suutsingi neist lahti saada. Minu üllatuseks tuli just see moment tugev tuulepuhang, mis rikkus kogu plaani. Varsti tuli joogipunkt, kus mõni jäi maha, mõni sai ette, aga takjas püsis ikka kannul. Kuues kuni kaheksas kilomeeter olid juba natukene raskemad, ning vaim hakkas alla vanduma. Takjas hingas ikka kuklasse, kuid otsustas siis häbematult tempo tõsta ning eest ära joosta. 7,5 km vedasin teda, ning tema isegi ei kutsu kaasa, vaid teeb sääred. Viimased kaks kilomeetrit tõid uuesti sära silmadesse, kuid enne seda oli mul siiski raske ohe kui silmasin raudteeviadukti. Kohal olles läks lõbusamaks, sest takjas, kes plehku pani tuli kuidagi selg ees mulle vastu. Kui saabus üheksanda km tähis, tõstsin tempot ning takjas ei jõudnudki minu tempoga enam kaasa tulla. Staadionile jõudes püüdsin veel kolm minu ees olevat sportlast kinni. Viimased 100 meetrit kiirendasin nii palju, et nad mind enne finišijoont kätte ei saaks.

Haapsalu maanteejooks lõpuaeg on 0:42:55, mis on ka uus  10km rekord.

Toimetaja: Jane Salm

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>