mens sana in corpore sano

järgmine võistlus on Suurjooks ümber Viljandi järve 12 km, mis toimub 01.05

Kokkuvõtte eelmisest jooksu aastast

2016. Aasta läheb minu jaoks ajalukku kui aeg, mil hakkasin tegelema pikamaajooksuga. Selle otsuse võtsin ma tegelikult enda jaoks vastu 2015. aasta SEB poolmaratonil, kui polnud rahul oma tulemusega. Seetõttu otsustasingi et tuleb asjaga tõsisemalt tegelema hakata.

Oma esimesi treeninguid tehes ei läinudki palju aega, kui sain esimese trauma, mis tekitas treeningutesse nädalase pausin, kuid ei vähendanud minu indu jooksmisega edasi tegeleda.

Märtsi alguses hakkasin enda jaoks võistluskalendrit koostama. Olin enda jaoks valinud välja neli kindlat

võistlust, millel soovisin osaleda. Nendeks olid Suurjooks ümber Viljandi järve, Ööjooks, SEB Tallinna poolmaraton ja Viljandi linnajooks. Minu esimeseks jooksuks sai aga hoopis Tartu Parkmetsa jooks. Ise arvasin oma treenituse põhjal, et jooksen nii 40-45 minutiga selle raja läbi, kuid lõpptulemusena läbisin selle 7 kilomeetrise distantsi ajaga 0:34:34.

16. aprilli tegin teise stardi  oma kodulinnas Jõgeval. Nimelt toimus, siis 3. Jõgeva rahvajooks, kus minuga koos oli rajal Perekond Varik. Lõpuajaks sain seekord  0:51:34, mis tähistas ka minu isikliku rekordit.

Kevadpühal oli kolmandaks võistluseks Suurjooks ümber Viljandi järve jooks, kus samuti osales Perekond Varik. Saavutasin sellel rajal taas oma  isikliku rekordi sellel, kuid paraku ei jäänud eriti tulemusega rahule.  Aeg millega lõpetasin oli võrreldes eelmise aastaga 17 minutit kiirem 1:03:05.

5. juunil käisin Raplas jooksmas, kus osalesin 10 km jooksus. Seal mind tabas ootamatu üllatus, mida pean enda jaoks heaks kogemuseks. Nimelt mind pandi jooksjate “kuuma gruppi”, kuigi ma ise olen algaja jooksja J. Taaskord parandasin oma 10 km jooksu aega ning uueks rekordiks tuli 0:46:18.

23. juuli võistluse – Südasuve poolmaraton olin välja valinud kui peaprooviks SEB Tallinna poolmaratonile. Tagantjärgi oli see aasta parem jooks vist üldse. See jooks õnnestus peaaegu laitmatult, kuid  kahjuks hakkas parem jalg jooksmise ajal valu tegema, kuigi lasin jalga teibida.  Liiga vähe vist lasin. Siit jälle järjekordne uus isiklik rekord 01:49:59.

13. august oli  teistkordne Ööjooks ja  minu jaoks selle aasta  5 võistlus. Paraku oli see minu jaoks pettumus, sest lihtsalt ei õnnestunud joosta rahvamassis nii hästi, kui oleks soovinud. Uue rajarekordi tegin ikkagi 0:51:43. Sellel võistlusel oli Perekond Varik jälle väljas.

11. september toimus SEB Tallinna poolmaraton, mis oli mul selle aasta peavõistlus, kui seda nii nimetada saab. Perekond Varik oli koos minuga jooksmas, kuid igaühel meist olid siin omad eesmärgid. Minul ja Mikul vist natukene kõrgemad eesmärgid kui teistel pereliikmetel. Hommikune ilm lubas jooksu teha, kuid lootus lollide lohutus. Piritalt tagasi linna poole keerates tuli hakata võitlema ülekuumenemisega, mis oli ikka väga- väga raske. Vahepeal käisid peast läbi juba loobumismõtted, kuid sain vett ja võistlus jätkus eduka lõpuni. Kuigi  aeg oli võrreldes 23. juulil ajaga kehvem, täitsin ikka oma kahe tunni eesmärgi ära .

09. oktoober oli minu eelviimane võistlus, mis on ka minu üks lemmikutest. Selles jooksus saab enne finišit ennast proovile panna Pikajala tänava tõusul. Eelmised kaks aastast suutsin sealt ainult üles jalutada, kuid see aasta tulin juba sörgiga. Seekord sai ikkagi tehtud uus raja rekord ja selleks on nüüd 0:49:05, mis eelmistest jooksudest 10 minutit kiirem.

Selle aasta kuues ja viimane võistlus oli kolmandal advendil Jõgeval Jõulujooks, kus saavutasin 10 km  distantsil oma hooaja teise tulemuse ajaga 0:47:43. Sünnilinnas on alati hea joosta , sest tunned kanti ja kodukohas ka hea käia.

2016 aastal sai, siis osaletud 9 võistlusel ning see tegi kokku 102 km ja üldse tuli jooksu kilomeetreid kokku 1735