Jooksmine

Viljandi, mu vana arm

Viljandiga on mul viis aastat juba eriline suhe – nimelt tegin just Viljandis oma esimese pikamaajooksu võistluse. Võin julgusega öelda, et see on kui esimene armastus, mis kunagi ei kustu ning Viljandi jooks jääb minu kalendrisse vist kuni aegade lõpuni.

Pärast Tallinna jooksu ei hakanud ma pikalt stressama , vaid asusin uuesti trenni tegema. Võin öelda, et trennides olin produktiivsem kui suvel. Vast tuleb see sellest, et polnud enam nii palav.

Relive ‘Morning Oct 14th’

Kui olin natukene enne kahteteist end stardijoone juurde paigutanud, sain teada, et minuga ühes jooksus on Eesti üks nooremaid ja andekamaid jooksjaid Luna- Aleksandra Lagoda.

Kui anti stardipauk, andsin jalgadele sellist valu, et esimest kilomeetrit pole vist kunagi varem nii kiiresti jooksnud. Mõistsin, et kui sellise kiirusega jätkan, siis lõppu ei näegi  😀 , seega viisin tempo paar käiku alla. Keskmiseks ajaks tuli 4:32. Sellega juba rahule jääda, sest minu esimesel Viljandi jooksul oli keskmine aeg 5:49 ja kahel viimasel on olnud 4:40.

Esimese kilomeetril möödus minust üks kena naisportlane, kellega nautisin jooksmist ka Saaremaa kolme päeva jooksu teisel võistluspäeval 😊. Vaatasin, et ta teeb veel hullemat tempot, kui mina. Loobusin talle järele jooksmast ning lasin oma rütmis edasi ;). Varsti meie vahe vähenes ja lõpuks leidsin ta taas 😀, kuid möödusin temast lähedalt. Ha, nüüd panin ta hoopis endale järele jooksma, sest hõikusin teda järele jooksma. See kõik juhtus kolmandal kilomeetril. Nii me siis jooksime kõik need 7, 4 km 😀. Vahepeal piilusin taha ka, et kes veel mu järele jooksevad.

Minu raskeimaks katsumuseks on alati olnud pisike lõik enne Pika tänava tõusu. See on see lõik, mis läheb mööda järve äärt. Seekord oli isegi tuul vastu ning võttis mult viimasegi jõuraasu ning ega tõusuks eriti palju rammu enam jäänudki. Lõpus aga pingutasin taas, et tuleks ikka aeg alla 47 minuti. Tehtud!!! 0:46:59

Viljandi linnajooksu statistika 2014- 2018

Toimetaja: Jane Salm

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga