Jooksmine

89. Suurjook ümber Viljandi järve

Minu jaoks on see 4. kord koos perekond Varikuga ümber Viljandi järve lipata. Seekord oli esindatud kaheksa inimest, ehk siis kõik, kes on vähegi jooksukõlbelised 🙂.

Foto: Tiiu

Hommikul olin natuke mures, sest et öösel oli olnud Viljandis kõva äike ning vihm. Kuna mõned rajalõigud kulgevad mööda põldu, kartsin, et ees on ootamas pehmet ja mudast pinnast, mis ei ole mulle just väga kasuks.

Nelja aastaga on ikka midagi minu jaoks muutunud ka. Kui esimesel aastal pidin veel viimases grupis startima, siis see aasta juba teises. Eelnevate aastate kogemusest õppides, teadsin, et pean alustama rahulikult ning mitte väga rapsima, sest ees on ootamas raske tõus. Õnneks sain selle edukalt tehtud, kuid pärast seda ei tahtnud pulss enam langeda. Enne neljandat kilomeetrit see ikkagi õnnestus.

aja kõige raskemad osad olid põllulõigud, mis olid siis tänasel jooksul pehmed ja porised. Lisaks kulges rada ju pidevas tõusujoones. Neli kilomeetrit enne lõppu tuli väsimusest ja poriga madistamisest pähe mõte, et teeks mõnekümne meetrise jalutuskäigu. Kohe meenus mulle aga eelmise aasta Tallinna poolmaraton, kus otsustasin väikese jalutamise kasuks ning sellega kaotasin päris palju vaimselt ja andsin raskel momendil alla. Seetõttu õnnestus mul end veenda, et tuleb veel natukene kannata ja joosta, sest varsti läheb kergemaks. Lõpuks jõudsin Tartu mnt välja, kust algas asfalt. Viimaks tundsin kergendust ja suutsin isegi tempot tõsta. Vaatasin kella ja mõtlesin ehk jõuan veel kiiremini finišisse, kui eelmine aasta 😛 Viimane km tuli ikka raskelt, sest jalad olid pehmed, kuid siiski kannatasin hambad risti lõpuni välja

89. Suurjooks ümber viljandi järve jooksu uueks raja rekordiks on 00:54:03 ja kohaks 367

Järgmine võistlus VI Rapla Selveri Suurjooks

Toimetaja: Jane Rist

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga