Endre | Spordipäevik
mens sana in corpore sano

järgmine võistlus on Suurjooks ümber Viljandi järve 12 km, mis toimub 01.05

7. Rapla Selveri Suurjooks

See oli minu jaoks kolmas Rapla Selveri Suurjooks. Eelmine aasta pidin selle jooksu haigestumise tõttu vahele jätma, kuid seekord üritasin seda vältida. Haapsalus sai joostud uus isiklik rekord. See aitas pingeid maha kruvida ning järgnevaid trenne ja võistlusi „rahulikumalt võtta “.

Viljandi ja Rapla jooksude vahel sai tehtud häid trenne. Mõnedes treeningutes siiski tundsin, et hakkan nö kangutama st. otsin liigselt väga head enesetunnet, mis pole vist kõige õigem tegu. Siinkohal suured tänu Karinile, kes võttis oma jooksudele kaasa. Ühistrennid temaga aitasid leida mõnusa rütmi ja rahuliku tempo. Lisaks tegin ühe 22 kilomeetrise trenni ning enda kiituseks pean tõdema, et vaatamata rahulikule tempole, suutsin ma oma eelmise aasta aega samal distantsil parandada viis minutit. 😊

Eile õhtul tegin ühe võistluseelse treeningu, kus tunne oli megahea. Pärast trenni lasin Mari Liisil veel tugeva jala ja haige käe ära teipida, et saaks Raplas endast ikka maksimumi.😊

Ilmateade ei prognoosinud üldse hea ilma ning kohapeal, enne starti ega paistnud tõesti midagi meeldivat – vihmane ja kõle. Õnneks paugutati vist poolmaratoni stardis ilm ilusaks 😉.

Kui kõlas 10 Km stardipauk, läkski minu jaoks mölluks lahti – esimene kilomeeter oli mu aeg juba 0:04:05. Möödusin mitmetest jooksjatest ja peale esimest joogipunkti tekkis minu taha pisike grupp. Sinna kuulus esialgu ka sama mees, kellega jagasin maid Haapsalus. Peas käis kiirelt mõte, et teda ma endast küll mööda ei lase. Esimestel kilomeetritel oli tugevama jala säärelihas kuidagi imelik, kui oli see mööduv. 😊 Nii me siis jooksime selle pisikese pundiga- mina esireas ja taga väga raskelt hingav jooksja. Üks Vändra klubi jooksja jooksis minust äkki ette ja siis jälle mina temast ette, nii me siis lippasime seal.

Relive ‘VII Rapla Selveri Suurjooks’

Rapla poole tagasi keerates teadsin, et seal on vastutuul ning seetõttu sättisin end tagumisse ritta. Paraku tuli tempot ikka natukene tõsta. Vahepeal sai möödutud klubikaaslastest, kes jooksid pikemat ringi. Enne finišit märkasin onunaist ees jooksmas, temas lõpetas 5 km jooksu. Püüdsin ta kinni ja viskasin pilgu kellale- 0:42:09. Seega parandasin oma Haapsalu jooksu tulemust 46 sekundiga. Peale finišit tuli telefon kotist välja otsida ning jälgida, kuidas sõpradel läheb Tartu rattarallil. Nii mööduski taas üks sportlik pühapäev.

Suured tänud Treener Viljar, kes on minuga imet teinud. Ütlemata mõnus on panna oma keha proovile ja nautida tulemusi.

Järgmine start on mul Narva energiajooks, kus jooksen selle aasta esimest poolmaratoni

Toimetaja: Jane Salm