Tallinna 5. poolmaraton

Kui viis aastat tagasi tuli idee proovida pealinnas joosta poolmaratoni, tundus see piisavalt hull mõte. Enne võistlust tegin prooviks ühe 23 km jooksutrassi, et oleks julgem võistlusele vastu minna. Esimene 21,1 km sai läbitud ajaga 02:17:10. Finišis tekkis tunne, et ma peaks olema suuteline kiiremini jooksma. Mõne nädala pärast oli peas plaan valmis, et tahan joosta järgmine aasta ajaga, mis jääb alla kahe tunni. Selle mõttega läksin Viljari juurde ning soovisin tema plaani järgi trenni tegema hakata. Treeninguid alustasin esimesel oktoobril.

Relive ‘Tallinna poolmaraton 08.09.19’

2016 aastal olin oma peamiseks eesmärgiks seadnud SEB Tallinna poolmaraton läbida ajaga, mis jääks alla kahe tunni ja selle eesmärgi täitsin kenasti ära. Paraku jäi mingi okas ikka hinge, sest võistluste aeg ei suutnud ma kuumaga toime tulla ning kuskil poolteist kilomeetrit ma lihtsalt jalutasin. Suvel suutsin joosta aga Südasuve poolmaratoni juba ajaga 01:50:00.9.

2017 aastal seadsin juba julgema eesmärgi – poolemaratoni aeg võiks alata numbritega 01:40:00. Järjekordselt valisin aasta tähtsamaks Tallinna jooksu. Enne seda võistlesin Südasuve poolmaratonil, mille lõpetasin ajaga 01:41:41. Tallinnas jooks aga kahjuks ebaõnnestus täiesti ja tulin 01:45:48. Finišisis valdas mind meeletu pettumus.

2018. aastal ei muutnud eesmärki ning püüdsin ikka eelnevale aastale planeeritud aega. Võistlesin kahel poolmaratonil ning mõlemal jooksul ei saanud oma eesmärki kätte.

Sellel aastal jätkasin oma eesmärgi püüdmist. Juunikuus Narvas toimunud võistlusel katkestasin suure kuumuse pärast, enda arust tegin õige otsuse, sest teadsin sealt ei tule head aega. Tagantjärele mõelda oli see ikka väga õige otsus ning seda kinnitas ka Viljar.

Juuli keskpaigast hakkas treeningutes kergustunne kuidagi ära kaduma ning see mõjus halvasti ka mu enesetundele. Eks pinge kasvas ja enesetunne muutus järjest närvilisemaks. Viimane kuu enne starti oli minu enda jaoks ikka väga pingeline, sest eelnevate aastate põhjal selgus, et trennides oli mu enesetunne samuti langenud, kuid õnneks ei kadunud jooksu kiirus.

8 september ongi käes ning sean sammud võistluspaika. Esimesena vaatan taevasse, kus on õnneks ainult pilved. See muudab mind rõõmsaks, sest mulle kuidagi ei sobi see meeletu kuumus ja lõõmav päike. 😊

Kell 10:15 antakse start, mina stardin B grupist ning see annab mulle võimaluse alustada jooksu natuke rahulikumalt.

Esimesel kilomeetril tuli ikka rahvasummast läbi joosta ning leida enda sobiv rütm. Teisel kilomeetri juures vaatasin kella – tundus, et olin alustanud natukene liiga kiiresti. Tegin kiire kalkulatsiooni ja seadsin endale eesmärgiks, et hoian tempot kuskil 04:20- 4:30 minuti juures. Pärast joogipunkti läbimist, tekkis rinda ja kõhtu mingi imelik valu, mis ajas mind vihale, kuid suutsin sellele vaatamata suutsin tempot hoida. Pärast 1/3 distantsi läbimist läks enesetunne jälle paremaks. Juba paistsid ka minu põhilised

treeningrajad (Stroomi rand). See lõik on üks minu jaoks ka üks raskemaid ja seda kahel põhjusel – üks see, et teen seal pidevalt trenni ja teine, mida õige rohkem kardan, on see, et kas mul tugevam ja tervem jalg peab vastu nii paljudele pöörtele. Siinkohal tuleb suure suured tänud Mari Liisile, kes teipis minu jalga, see pidas hästi kõik vajalikud pöörded. 10 km aeg tuli seekord alla 45 minuti, ning see valmistas mulle kohe erilist rõõmu.

Kui aga lõpuks finišis oma kella kinni panin, oli ajaks 01:34:44. See oli ikka väga korralik aeg.

Eelmised Tallinna poolmaratonid

Tallinna jooksude statistika

Toimetaja: Jane Salm