Minu spordiaasta tähtsündmus SEB Tallinna poolmaraton!!!!

Aasta tagasi osalesin oma elu esimesel poolmaratonil. Sain sealt sellise elamuse, et otsustasin edaspidigi jooksmisega jätkata. Minu eelmise aasta poolmaratoni tulemuseks oli 02:17:00. Minu suurimaks sooviks oli panna ennast üha uuesti proovile erinevatel jooksuüritustel. Lisaks võtsin endale eesmärgiks joosta 2016. aasta  SEB poolmaraton alla kahe tunni. Tundsin, et olen enamaks võimeline ning seetõttu liitusin Jõgeval SK Prorunneri ühistreeningutega ning hakkasin end treenima Viljari treeningplaanide järgi.

Oma hooaega alustasin Tartu Parkmetsa jooksuga (7km), järgnesid  III Jõgeva Rahvajooks (10,2km), 87 Suurjooks ümber Viljandi järve jooks (12km), IV Rapla Selveri Suujooks (10km), Südasuve poolmaraton ning Eesti Ööjooks (10km)

Mõningad treeningud tegin väljaspool Jõgevat. Ühe trenni viisin läbi Peipsi järve ääres, korra õnnestus joosta mul Lätis ning lisaks veel Tammispeal. Kõige raskemad ja põnevamad trennid olid minu jaoks Laiuse mäel, kus kõrgeimaks tõusuks oli 122 meetrit ning 14 km pikkune jooks Kuremaa suunas, kus lõpetasin trenni Ellakvere ristis.

Oma ettevalmistusega SEB poolmaratoniks olen rahul. Olen piisavalt trenni teinud ning erinevatest võistlustest osa võtnud, mis on minu jaoks tulemuslikud olnud. Võtsin endale eesmärgiks, et oma aasta tähtsündmuse pean lõpetama ajaga 1:45. Päev enne suursündmust osalesin Eesti Invaspordi Liidu kergejõustiku võistlusel “Põhjakarikas”, kus saavutasin 100 m jooksus neljanda ning odaviskes teise koha.

Oma võistluspäeva hommiku alustasin traditsioonilise kaerahelbepudru söömisega. Võistluspaika jõudsin  kella kaheksaks, sest Ingrit lubas mu tugevama jala ära teipida, sest parem jalg kipub koormuse suurenemisel kangeks jääma. Kell 11 olin võistluspaigas soojendust tegemas.

SF-aca2566ba617cf52a832756dba4fdeca

Kell 12 kõlas stardipauk ning rahvas hakkas sibama, et võimalikult kiiresti lõpusirgele jõuda. Võistluse algus oli minu jaoks veidi keeruline, sest rahvast oli palju ning enda jaoks vajalikku tempot oli esialgu raske leida. Siiski edenesid 16 esimest kilomeetrit minu jaoks jõudsalt, kuid siis jäin ma kuumusele alla. Peamiseks probleemiks oli vee vähesus, sest seda said vaid joogipunkidest. Seetõttu loobusin vahepeal jooksmisest ning vahetasin selle käimise vastu. Kahjuks vähenes sellega ka minu lootus lõpetada poolmaraton eesmärgiks seatud ajaga. Viimases joogipunktis loobusin spordijoogist ning palusin selle veega asendada ning õnneks pakkusid vahepeal kaitsvat varju puud ning põõsad.

Paraku ei piisanud sellest kõigest ning minu lõpptulemuseks oli 1:55:14. Esmalt tundsin väikest pettumust, et ei suutnud omale seatud eesmärki realiseerida, kuid lõpuks leidsin, et tegin siiski igati väärt tulemuse.

Ma tahan tänada kõiki inimesi, kes on mind sellel sportlikul aastal toetanud ja abistanud. Kõige suuremad tänud abistamise eest Viljarile, Ingritile, Janele ja Raulile.  Suurteks motivaatoriteks on mulle Mari Liis, kes praegu viibib paraolümpial Rios, lisaks sõber Riho ning ei saa  unustada ka võistkonda “Perekond Varikud”.

Järgmine võistlus 09.10 Viljandi linnajooks

Toimetaja: Jane Rist

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>