Endre | Spordipäevik
mens sana in corpore sano

järgmine võistlus on Suurjooks ümber Viljandi järve 12 km, mis toimub 01.05

Minu kuues kord Saaremaa kolme päeva jooksul

Eelmised kaks aastat pole  Eesti suurimal saarel jooksmine kohe üldse õnnestunud. Ebaõnnestumise põhjusteks olid vähene treenitus ja vigastus. See aasta oli plaan joosta rada korralikult läbi ning teha seda naudinguga.

Saaremaa kolme päeva jooksu esimene päev tuleb joosta 10 km. Olen endamisi ja mõne klubikaaslasega filosofeerinud, kuidas läheneda neile kolmele päevale – kas kohe esimesel endast anda 110% ja teised päevad rahulalikumalt võtta või kasutada mingisugust teist strateegiat? Minu eesmärgiks oli  joosta kolm päeva võrdselt hästi.

Kui kell16.30 anti start, oli mul selle hooaja parim enesetunne. Jooksu esimesel kilomeetril üritasin klubikaaslasi  kätte saada, kuid loobusin, sest see oleks võinud krahhiga lõppeda. Liikusin järgmised kilomeetrid oma tempoga,  jooksin ise mööda ja joosti minust mööda. Kaugelt nägin paari klubikaaslast, see motiveeris pingutama ja mitte minema mugavustsooni. Kuigi ma tean seda rada suhteliselt hästi, tundus joogipunkt ikkagi väga kaugel. Pidevalt üritasin end paremasse teeserva võtta, et saaks paremini joogi kätte. Enne esimest ja viimast tankimisepeatust nägin u 300 – 400 m kaugusel  klubikaaslaseid Janat ja Tanelit. Hakkasin tempot tõstma, et neid kinni püüdma. Kahjuks Tanel võttis hoo enne tankimist maha, nägemisulatusse oli jäänud veel Jana.  Teadsin tagantpoolt tuleb veel heas mõttes paar hullu ning nemad tuleb kindlasti enda taha jätta. Roomussaare teele keerates tundsin tuult, kuid seekord see  ei seganud, sest “jahimehel” oli jätkutvalt saak silme ees.  Kuskil enne 7 kilomeetrit saingi Jana kätte  ja ütlesin talle, et lähme, kuid ta punnis vastu 😊. Eelmisel aastal jooksul sai minu jaks umbes samal ajal otsa. 7- 8 kilomeetritel  hakkas  selg valu tegema, muutsin jooksu rütmi ning sain valust üle. Nii me jooksimegi Janaga koos lõpuni, kus üritasin teda endast rohkem välja pigistama sundida, kuid see päev polnud tema oma. Mina võisin oma tulemusega rahul olla, sest suutsin alla 44 minuti joosta, seda pole  viimastel hooaegadel õnnestunud ja tänavu Võsul jäi napilt muudu. See on ka  minu kolmas tulemus senistes Saaremaa jooksudes.

Saaremaa kolme päeva jooks teinepäev, tuli joosta 16,195 km

Kui Saaremaal tuleb rahul jääda viimastel kordadel just esimese päevaga, siis ei õnnestu mul just kuidagi see teinepäev. Paraku analüüsides ennast, tuleb tõdeda, et see  vorm pole pärast vigastust enam nii hea olnud. Eelmine aasta hakkas piin juba pihta enne  4 km,  seekord suutsin 6 km kannatada. Tegin jälle kõndi – jooksu, kuid seekord tunduvalt vähem kõndi. Olgu need neetud rallimehed, kes ei suuda minu vajadustega üldse arvestada. 😀Ma lihtsalt ei julge sellisel maastikul joosta. Läbi kannatuste sai see läbitud ajaga 01:23:25. See päev oli mulle jälle väike pettumus.

Saarema kolme päeva jooksu kolmaspäev, kus tuli joosta 16 km

Viimane päev on ka mul tavaliselt läinud üle kivide ja kändude. Hommikul oli enne starti kindel plaan võtta rahulikumalt, et mitte teha jälle  kõnd-jooksu. Lootsin küll mõnele klubikaaslasele sappa võtta, kuid stardis ei õnnestunud see kuidagi. Läksingi oma tempoga kuskil 10 km. Enne seda olid kõik klubikaaslased silme eest kaotanud. Sääre maanteel nägin neid ja taas ärkasid minus jahimehe instinktid. Kõige lähemal oli seekord Liis 😊 Nüüd hakkasin kaaluma, millal on see õige aeg tempot tõsta ja mööda minna nii, et ise lõpuni jõuaks. Teadsin, et lossis tuleb veel minu jaoks eriti vastik ja ebamugav lõik ja pärast seda minu lemmik rada ehk tartaan kattega piirkond, millel tunnen enesekindlalt. Poolteist kilomeetrit enne lõppu, hakkasin tempot tõstma. Kilomeeter enne lõppu sain Liisi kätte ja kõik kordus samamoodi nagu Janaga esimesel päeval 😀. Kui olin veel ühest noores neiust möödunud ja ta suutis veel minu mööda kiirendada, tegi tuju ikka väga heaks, et keegi suutis  veel enne lõppu  endast maksimumi võtta . Viimase päevaga võib täitsa rahul olla. Just enda üle on heameel, et sundisin  end  viimastel kilomeetritel pingutama.

Kokkuvõtte

Kui ma algul plaanisin kõigil päevadel hästi joosta, siis tuleb tõdeda, et esimesel päeval sai  just vaimselt kõik rajale jäetud ning teisel päeval lagunesin täiesti ära. Eks mul on siiamaani mõned hirmud, millega ma võitlen.

Kui kõik hästi  läheb, olen järgmine aasta kindlasti kohal. See võistlus on selles mõttes minu jaoks väga vinge, et ma vannun selle raskuse pärast. See ongi koht, kus saan oma vaimu proovile panna ja midagi õppida.

Saaremaa kolme päeva jooks

  • I päev 10 km – 0:43:54,5
  • II päev 16,195 km – 01:23:23,3
  • III päev 16 km – 01:18:28,6
  • Kokku 62,195 km – 03:25:46,3

Rekordid

3,2 km (2 mil) - 0:12:39 ( PB 2019)
7 km - 0:34:27 ( PB 2016)
10 km - 0:42:02 ( PB 2019)
21.1 km - 01:34.44( PB 2019)

Tulevad võistlused

Arhiiv

Uued postitused