Jooksmine

Millegi lõpp on ka uue alguseks

Sügise saabudes otsustasin oma elus teha kannapöörde ning kolida Jõgevalt Tallinnasse, kus olen püüdnud jätkata ka seniseid treeninguid. Paraku ei olnud selles osas mu olevik nii roosiline, sest tööpäevad olid pikad ning lisaks kulus ajutisse peatuspaika jõudmiseks väga palju aega. See küll veidi masendas mind, kuid norutamise asemel tõstsin tööl olles veid oma tempot laugh.

Oktoobris ja novembris treenisin ma peamiselt Nõmmel nii kergliiklusteedel kui ka Järve terviserajal. Paar korda tegime trenni koos Mari Liisiga, kes näitas mulle Nõmmel asuvaid jooksuradasid. Korra liitusin Mari Liisi kõrval ratturite treeninguga. Minu jaoks oli see täiesti uus kogemus. Jooksin ning nii 2 tundi ja 18 kilomeetrit smiley. Esitasin siis Mari Liisile väljakutse ja kutsusin ta Prorunneri ühistreeningule. No loodan, et ta jäi sellega sama rahule kui mina. 

Viimaks õnnestus mul oma elupaik saada ning nüüd jätkasin ma trenne Põhja – Tallinna tänavatel ja mere ääres.

No siin tuleb kiire jooksmine ju ainult kasuks. Hetkel on mul südamel vaid see, et mul pole õnnestunud koos oma sõbra Rihoga, kes valmistub järgmise aasta triatloniteks, trenni teha. Lisaks ootan jätkuvalt Prorunneri ühistreeningiud, mis toimuvad siin samal põhimõttel nagu Jõgevalgi.

Selle hooaja otsustasin lõpetada Jõgeva Jõulujooksus. Hea oli olla taas kodulinnas ning siinseid tänavaid joostes läbida. Selles jooksus ma endale kõrgeid eesmärke ei seadnud, pigem oli soov olukorda lihtsalt nautida. Hommikul oli termomeeter end miinus kaheksale seadnud, mis andis mulle võimaluse end nii riidesse panna, et nahk liiga märjaks ei läheks ning ei külmetaks. Jooksu alustasin endale iseloomulikult liigse tormakusega. Seda jaksu jätkus mul esimeseks kolmeks kilomeetriks, mil otsustasin endale veidi järeleandmisi teha ja tempot langetada. Viimased 600 meetrit otsustasin küll kiirendada, et tabada Jõgeva linnapea, kes ka mingil põhjusel jooksis :), kahjuks olid tal aga väledamad jalad, nii 3,7 sekundit. Mina aga lõpetasin agaga 0:47:24,8. Seekord läks siis niimoodi.

Toimetas: Jane Rist

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga